Obecní knihovna Lomnice

Aktuálně!

  ZAVŘENO  - knihovna

na požádání 1.patro OU

(školení)

pátek 6.2.2015 

 

                                

                  

Knihovna roku 2014

Obecní knihovna v Lomnici získala v celostátním kole soutěže diplom za Služby na vysoké úrovni. 16. října v Praze, v Zrcadlové kapli Klementina, si z rukou zástupců Ministerstva kultury České republiky a zástupců SKIPu přebrali cenu knihovnice  - Jiřina Němečková a starosta  Lomnice - Miloš Matoušek.

Napsali o nás:

Služby na vysoké úrovni v rozšířené, moderně vybavené, příjemné a vkusné knihovně vedou k její mimořádné oblibě a návštěvnosti mezi občany. Knihovna se velmi aktivně zapojuje do soutěže "Hry bez hranic" v rámci Karlovarského kraje. Knihovna obohatila nabídku služeb například o půjčování čteček e-knih a roznáškovou službu. Péče obce o knihovnu je mimořádná.

 

 

 

                

 

V týdnu knihoven připravujeme

6.- 12.10.2014

Provázkiáda

Amnestie dlužíků

Dny otevřených dveří

Maratonské čtení - Čtení pomáhá

 Burza knih a časopisů

 

 

Nová služba v naší knihovně - Tematické kufříky  
                                             
Stává se vám někdy při čtení knihy, že byste si nové informace pro lepší zapamatování rádi ihned vyzkoušeli? Nebo si při čtení také trošku hráli? Pokud zní vaše odpověď ano, jsou tematické kufříky právě pro vás!
A co si máte pod tímto pojmem vlastně představit? Tematický kufřík je malý dětský kufřík naplněný knihami, různými pomůckami, hrami a hračkami zaměřenými vždy na jedno téma. První tři kufříky, které nabízíme k vypůjčení, jsou z těchto oblastí:
Dinosauři
Lidské tělo
Naše příroda
 
 
A jak si od nás takový kufřík můžete vypůjčit? - Je to snadné! Stačí přijít do knihovny a požádat o zapůjčení kufříku. Zapůjčení kufříku čtenář stvrzuje svým podpisem. Kufřík si lze objednat i zarezervovat prostřednictvím on-line katalogu. Do vyhledávacího pole název zadejte spojení Tematický kufřík a získáte tak naši nabídku. Pak už jen zvolíte ten, který si chcete vypůjčit.
 
A kdo si může tematický kufřík vypůjčit? - Každý, kdo má platnou průkazku do naší knihovny.